Podpora produktu - služby

S každý Vaším výrobkem nebo zbožím, nutně potřebujete dodat zákazníkům různé informace - před nákupem parametry, doporučení k použití, recept.

Jakmile jej zákazník zakoupí, bude potřebovat návod k sestavení, návod k použití, servisní opravny, kontakt na výrobce či dodavatele. Veškeré tyto informace lze zákazníkům předat právě pomocí QR kódu. 


V případě takového použití je možné kompletní textový obsah dokumentu uložit do QR kodu (může obsahovat až 4296 znaků). Takový kód pak půjde přečíst i bez aktivního datového připojení. Nevýhoda tohoto způsobu se objeví v okamžiku potřeby něco v dokumentu změnit (poštovní adresu, nebo část textu) - taková změna vede k nutnosti vytvoření nového QR kódu a likvidaci dokumentů se "starým" QR. Navíc taková změna se již nikdy nedostane k zákazníkům kteří si produkt již pořídili.

Možností jak tento problém vyřešit je ponechat všechny potřebné informace na internetu a do QR kódu uložit jen odkaz na patřičnou stránku. Pak je jakákoliv změna ihned k disposici všem zákazníkům. Nicméně i tento způsob má svoje negativa.

V této souvislosti může být zajímavé zvážit použíti tzv AQR kódy - Administrované QR kódy.

Informace rychle a efektivně

Efektivní použití QR kódů

Informace rychle a efektivně

Reklama - marketing

Informace rychle a efektivně

GPS souřadnice

Informace rychle a efektivně

Připojení na firemní WiFi

Informace rychle a efektivně

Vizitka

Informace rychle a efektivně

Odkaz v materiálech

Nejčastější použití QR kódu, je odkaz přímo na web. Qiknutím se v telefonu zobrazí webová stránka na kterou kód odkazuje.

jak QR kódy generovat

jak QR kódy generovat

Vygenerovat si vlastní QR obrázek není vůbec žádný problém. Vytváření QR kódu nepodléhá žádným registračním procedurám, je zcela volné, kdokoliv může vytvořit svůj vlastní QR kód s jakýmkoliv obsahem. Na webu lze najít spoustu různých generátorů…

více info
jak QR kódy udržovat

jak QR kódy udržovat

Budete-li vytvářet QR kódy s odkazem na materiály na webu, může se lehce stát, že daný odkaz přestane fungovat (stačí drobná změna na webu). Takový případ je třeba předem předvídat a stanovit si co se bude dít dál, jak budete pracovat s dokumenty…

více info