Webová adresa

Webová adresaPoužití QR kódu jako odkaz na webovou adresu

to je nejčastější použití QR kódu. Qiknutím se v telefonu zobrazí webová stránka, na kterou kód odkazuje. Může to být běžný reklamí web, objednávka zboží, dodatečná informace k produktu, kuchařka, návod, popis výrobku, historie atd.

 

Výhody

  • Jednoduchý a rychlý úkon, bez složitého přepisování webové adresy.
  • Vyloučení překlepů při psaní adresy webu.
  • V čtečce QR kódů zůstane historie qikání - prohlédnutých webů. U některých čteček je připojena i lokalita, kde bylo qiknuto.

 

Nevýhody

  • Předem nevíte na jakou stránku to Váš telefon nasměruje.
  • Ne všechny webové stránky jsou dnes plně responzivní - neumí se dokonale přizpůsobit velikosti zařízení, na kterém jsou zobrazovány.

 

 Statisktika qiknutí na QR kód a administrace QR kódů

Logo AQRPokud budete qikat kódy označené minilogem (AQR), je zajišťeno, že cílová stránka bude regulérní - jedná se o tzv. Administrované QR kódy - AQR kódy, u kterých je zajištěna pravidelná kontrola a testování.

AQR kódy rovněž poskytnu statitisky načítání QR kódů a pomůžou při adminstraci QR kódů - evidence, změna url adresy atd.

 

 

Generátor QR kódu

vytvořit QR kód s webovou adresou

 

 

Zajímavé, originální, bizarní a jiné použití QR kódu

Zajímavé, originální, bizarní a jiné použití QR kódu

Podívejte se, na jak lze QR používat ale taky na odstrašující případy použití QR kódu...

Efektivní použití QR kódů
jak QR kódy generovat

jak QR kódy generovat

Vygenerovat si vlastní QR obrázek není vůbec žádný problém. Vytváření QR kódu nepodléhá žádným registračním procedurám, je zcela volné, kdokoliv může vytvořit svůj vlastní QR kód s jakýmkoliv obsahem. Na webu lze najít spoustu různých generátorů…

více info